PVP - Pravidla

Z Craftuj Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Hraním na serveru automaticky souhlasíte s následujícími pravidly

Všeobecná pravidla serveru

 1. Neznalost pravidel neomlouvá. Věnovat pozornost následujícím řádkům je jen ve Vašem zájmu.
 2. Zákaz používání modifikovaných klientů. Tímto jsou myšleny veškeré cheaty jako je například flyhack a speedhack. Seznam povoleným módu naleznete na komunitním fóru.
 3. Zákaz využívání bugů.Úmyslné využívání chyb hry či herních mechanismů. Patří sem bugování se skrze zamčené dveře, pokládání kostek na místě, kde nemůžete stavět a využívat těchto imaginárních bloků k tomu, abyste se dostali do míst, ke kterým běžně nemáte přístup a další.
 4. Zákaz přetěžování serveru. Tím jsou myšleny cyklické obvody - jedná se o redstone obvod, který se zapíná a běží ustavičně. Tyto výtvory zbytečně zatěžují server a proto si je stavte v singleplayeru. Pokud se o ně chcete podělit s ostatními, učiňte tak prostřednictvím fóra. A také spawnování více než 800 mobů na jedno místo. Větší počet mobů na jednom místě způsobuje lagy nejen hráčům, kteří jsou v blízkosti, ale také serveru, což následně poznají všichni hráči.
 5. Zákaz vydávání se za člena Craftuj Týmu. Člena Craftuj Teamu poznáte podle zabarveného nicku ve hře. Tmavě červená = Admin, Červená = Globální Moderátor, Fialová = Helper, Světle tyrkysová = Developer
 6. Zákaz napodobování cizích jmen. Protože na náš server je možné se přihlásit i bez zakoupené hry, je zavedené i toto logické pravidlo. Pokud se bude chtít přihlásit hráč se zakoupenou hrou a jeho nick bude obsazen, Craftuj Tým mu vyjde vstříc a nick uvolní. Pro hráče, který nemá originální hru to znamená, že si musí vytvořit novou postavu, kam mu bude převeden veškerý herní progres. Při ignoraci upozornění bude herní jméno automaticky uvolněno a hráč bez originální hry nebude mít právo na navrácení jeho majetku.
 7. Zákaz vulgarismů, urážek, vyhrožování a rasistických či extrémistických projevů ve hře, na fóru či na webu. Každému může vyklouznout nějaké to slůvko, ale hra je tvořena s přátelskými úmysly, tak tvořte a spolupracujte.
 8. Zákaz spamování a reklamy. Spam, reklama či jiné obtěžování slušných hráčů je trestné. Reklamou do in-game chatu děláte pouze ostudu a ke všemu je to nepříjemné pro ty, kteří chtějí v klidu hrát.
 9. Zákaz přihlášování se na cizí účty za jakýmkoliv účelem. Tyto pokusy budou bez výjimky trestány IP banem. Ale pozor, za účet si zodpovídáte vy. Pokud dáte kamarádovi heslo, dostanete ban a následně budete tvrdit, že jste nic neudělali, zpětně trestu zbaveni nebudete.
 10. Obchody mezi hráči nejsou kontrolované. Je pouze vaše záležitost, s kým obchodujete. Dávejte si pozor, jelikož se může jednat o podvodníka. Jediné bezpečné (z hlediska PvP) obchody se nacházejí na /home Storeland. Na fóru můžete najít topic s problémovými obchodníky. Avšak, ve vzácných případech mohou být obchody nahodile kontrolovány GM a případný zloděj, přistižený při činu, bude potrestán dle uvážení (občasné kontroly platí pouze pro obchody ve Storelandu).
 11. Nejdůležitější pravidlo - používejte zdravý rozum. Neplatí, že co není zakázané je povolené. Toto pravidlo se vztahuje i ke všem ostatním. Pokud narazíte na situaci, která se zde nevyskytuje, nahlašte ji někomu z Craftuj Týmu.
 12. S adminy a moderátory serveru jednejte slušně. Pokud jim budete nadávat, pokřikovat na ně, nebo každých pár vteřin spamovat, jejich ochota Vám pomoci se může vytratit. Pokud Vám neodpoví okamžitě, pravděpodobně něco dělají a odepsat Vám nemohou.
 13. Za obcházení trestů následuje automaticky Permanentní IP ban. Pokud obdržíte 7 denní, 14 denní nebo jiný ban s určitým koncem, nemůžete si založit druhou postavu a hrát stále dál. Trest si musíte nejdříve odpykat.
 14. Craftuj Team si nárokuje možnost nezveřejňovat důkazy. Pokud Vás ověřený moderátor zahlédne při použití cheatů, může Vám udělit ban a nediskutovat s Vámi.
 15. Zákaz prodeje postav, herních účtů nebo herních předmětů za reálné peníze nebo předměty. Stejně tak jsou zakázány i ostatní prodeje - jsme herní server, ne bazar.
 16. Herní účet je nepřenosný. Toto se týká i veškerého progresu Vaší postavy. Nemůžete darovat VIP, zkušenosti v pluginech a další věci jinému hráči nebo tyto hodnoty libovolně přenášet mezi účty (Výjimky udělujeme pouze v případě přenosu mezi hlavní postavou a novou hlavní postavou).
 17. Zákaz stavění afk farmem a jakékoliv systému na navyšování skillu pomocí automatických farem nebo programů.
 18. Zákaz pořizování a šíření interních osobních informací a audiovizuálních nahrávek vztahující se ke členům CraftujTeamu i ostatním hráčům, v případě, že se s daným člověkem nedomluvíte
 19. Zákaz ukládání craftuj coins na neaktivně hrající alternativní postavy.
 20. Provozovatel projektu Craftuj.cz si vyhrazuje právo potrestat dočasným nebo permanentním zákazem vstupu na server těm hráčům a jejich účtům dle pravidel pro servery na projektu Craftuj.cz, a to i v případě, že dané jednání nebude zahrnuto v těchto pravidlech, ale bude v nesouladu s myšlenkami a cíly projektu Craftuj.cz. Projekt Craftuj.cz je minecraftový herní server založený s cílem vytvořit kvalitní a příjemné prostředí, kde budou všichni hráči spokojeni. K tomuto účelu je využívána řada různých doplňků a nastavení, které mají svůj primární účel a využití. Zneužívání těchto mechanismů ve vlastní prospěch, k podvodům nebo k obcházení herních mechanismů bude trestáno.

Pravidla pro svět Warland a Nether

 1. Griefing není proti pravidlům. Svoje stavby musíte ochránit pozemkem svojí aliance. Oceníme však , když dobytou stavbu nezničíte , ale opravíte , vylepšíte a budete dál obývat. Nejsme barbaři.
 2. Zákaz úmyslného hyzdění krajiny ve Warlandu. Navzdory předchozímu pravidlu jsme byli nuceni zavést i toto prosté pravidlo. Je zakázáno utlačovat nepřátelské frakce tím, že jim kolem sídla postavíte ohyzdné stavby, které je donutí se přestěhovat. I obléhání může mít úroveň. Nikdo po vás nechce, abyste stavěli obléhací věže, ale z hlíny byste sídlo pro obléhání určitě nevybudovali. Dále je zakázané úmyslné ničení vodních ploch cobblestonovými plackami a hyzdění volné přírody (např. hliněné či cobblestounové věžičky).
 3. Truhly na cizím území se nedají otevřít. Pokud však toto území dobyjete, truhly patří Vám/Vaší alianci. Truhly mohou otevřít pouze lidé z Vaší aliance. Aliance jsou kvůli přátelství a spojenectví. Avšak alianční zrada není proti pravidlům. Pokud člen aliance vykrade truhly případně unclaimne/zruší Vaše území, nebude potrestaný. Dobře zvažte, koho vezmete k sobě do aliance! Abyste předešli výše zmíněnému vykradení od nově přibraného člena, používejte frakční možnosti /f perm, více najdete v záložce s informacemi o frakcích.
 4. Zákaz respawnkillu a spawnkillu. Respawnkill - neustálé zabíjení hráče na jeho homu. Musí mít šanci se přesunout pryč. Spawnkill - lákání hráče na home, kde ho následně zabijete (spawn do lávy, díry). Pokud chcete někoho vyzvat k souboji, popřípadě si užít trochu toho PvP, hráč musí být informován o tom, že home do této oblasti vede. Pokud se bude jednat o vybudovanou frakční PvP arenu řiďte se pravidlem č. 11.
 5. /home set , nebo /f sethome na cizím pozemku není zakázané. Ale dávejte si pozor ! Pokud vás budou zabíjet na jejich území nebude se to považovat za respawnkill.
 6. Zákaz vylévání lávy na home. Neplatí pokud je home na vašem území (viz předchozí dvě pravidla)
 7. Modifikace cizího pozemku, pomocí pistonů a vylévání tekutin (voda, láva), je zakázaná. Platí i pro případy, kdy si vylijete tekutinu na svůj pozemek a ta se rozteče na pozemek druhé aliance. Jakákoliv modifikace pozemku, který Vám nepatří je zakázaná. Využívání podobných bugů ve svůj prospěch také. Pro svět Nether platí výjimka: modifikace pozemku pomocí TNT a TNT kanony je povolena.
 8. Zákaz zabíjení ze safe-zóny (luky, lektvary, zapalování). Vztahuje se na PvP oblast u /home PvP. Na hranici safe-zone kolem měst toto nebude trestáno, každý má možnost se od hranice dostatečně vzdálit.
 9. Bughunting/banhunting nebude trestán, ale bude ignorován. Bughunting/banhunting: umýslné vytváření situací, kde je vysoká pravděpodobnost vzniku bugu/porušení pravidel jinými hráči. Bumpování vám nepomůže, takové topicy budou na foru bez vyjádření Admina/GM lockovány.
 10. Aréna má často svá vlastní pravidla. Pravidla arény (/home pvp) se mohou lišit, popříadě být doplněna dalšími informacemi o tom, co je a co není povolené. Pravidla si přečtete u spawnu arény.
 11. Frakcí vybudované arény musí být schváleny na fóru Craftuj.cz PvP areny vytvořeny frakcí musí být schváleny na foru GM týmem, areny mají svůj Non-spam topic v sekci Aliance/Crafteři. O její schválení může žádat pouze vůdce frakce, který za provoz arény zodpovídá. Zrušení areny je také hlášeno na foru. Nenahlášené areny budou pokládány za přestupek proti pravidlu č.4. - potrestáni budou vůdce frakce a popřípadě ten, kdo arénu zneužíval. Vzhled arény je upraven na foru. Jako Frakční aréna, se bere prostor frakce, kam je veřejně prezentován home jeho člena nezávisle na jeho účelu využití, nebo území poblíž frakce, které se prezentuje jako pvp prostor.
 12. Zákaz více frakcí na jednoho hráče. Zakázáno hlavně z důvodu vytváření stínových frakcí, které se téměř nedají dobít. (Pokud vás hraje v rodině více s jednou IP, oznamte to prosím předem na fóru)
 13. Zákaz více hráčů ze stejné IP v jedné frakci. Zakázáno hlavně z důvodu vytváření frakcí, kde jeden hráč vlastní dalších několik neaktivních postav, kterými si takto uměle zvyšuje frakční power. (Pokud vás hraje v rodině více s jednou IP, oznamte to prosím předem na fóru)
 14. Zákaz zneužívání frakce Nováčci. Jedná se například o povolení stavby někoho z nováčků na území vaší frakce, přičemž "nováčka" nepujde zabít.

Pravidla pro svět Goldland

 1. V Goldlandu platí přísný zákaz griefu. - jakákoliv úprava označeného pozemku je zakázána, za porušování pravidla hrozí odebrání VIP a ban.
 2. Stavět domy z cobblestone a dirt blocků je zakázáno. Pokud by vaše stavba měla obsahovat cobble jako dekoraci, domluvte se raději před začátkem s GM.
 3. Zákaz stavění 1x1 věžiček, děr až k bedrocku a ničení pouští - pokud budete potřebovat písek, můžete si jej zdarma natěžit na /home piskovna.
 4. Zákaz ničení vodních hladin a ploch. Pokud bude vaše stavba stát na vodě, tak ji postavte realisticky - žádné levitující placky a podobné podivné útvary.
 5. Kácejte pouze celé stromy , nedosekané koruny či kmeny budou trestány.
 6. Stavte realisticky, létající krychle a plovoucí placky nejsou povoleny.
 7. Zákaz vylévání lávy na budovy a kolem nich.
 8. Sousedící domy stavte z podobných materiálů - zkrátka tak, aby se budovy k sobě alespoň trochu hodily.
 9. V Goldlandu je vypnuto PvP, ale pokusy o zabíjení dalších hráčů pomocí lávy, zapalovače apod. budou trestány.
 10. K ochraně vašich věcí slouží plugin LWC , pokud si svou truhlu neuzamknete a někdo vám z ní vezme věci, nebude potrestán a věci nebudou navráceny.

Pravidla pro svět Storeland

 1. Ve Storelandu platí přísný zákaz griefu. - jakákoliv úprava cizího pozemku je zakázána, za porušování pravidla hrozí odebrání VIP.
 2. Každý [VIP] hráč má nárok na jednu buňku/místnost Pokud vlastníte více [VIP] charakterů, můžete využívat i více buněk. Místnosti slouží pro obchod a skladování.
 3. Vaši buňku označte viditelně cedulkou Zaplněné a neoznačené místnosti budou pravidelně promazávány.
 4. Zákaz stavění mimo označené buňky Jakékoliv bloky mimo přidělené obchodní buňky budou smazány.
 5. Nakupovat a prodávat mohou všichni Využívat Chestshopy mou všichni, zakládat je ale mohou pouze [VIP] hráči.
 6. Ve Storelandu je vypnuto PvP, ale pokusy o zabíjení dalších hráčů pomocí lávy, zapalovače apod. budou trestány.
 7. K ochraně vašich věcí slouží plugin LWC , pokud si svou truhlu neuzamknete a někdo vám z ní vezme věci, nebudou vám navráceny.

Pravidla pro svět Mineland

 1. V Minelandu je povolen grief. - jakákoliv úprava krajiny je povolena, grief zde není proti pravidlům [Platí pouze pro mineland !!!]
 2. V Minelandu je vypnuté claimování - frakční sídla a pozemky si budujte ve Warlandu
 3. Dynmapa pro Mineland je vypnutá - vypnutá dynmapa vás ale nečiní neviditelnými, takže budte při těžbě obezřetní
 4. V Minelandu je zapnuté PvP - kdokoliv vás může při těžbě napadnout a okrást
 5. TnT je v Minelandu povoleno - jakákoliv modifikace pozemků v Minelandu je povolena
 6. Neodkládejte si v minelandu své věci! - okradení či vybrání beden zde nebude trestáno. Pro úkryt věcí používejte frakce ve Warlandu

Craftuj Tým si vyhrazuje nárok na jakoukoliv změn pravidel.