Registrovat

Čo sa deje?

Zde můžete probírat vše, co nesedí do ostatních sekcí.
Pravidla fóra
- Zákaz Flame, Spamu, Posthuntu a Off Topiců
- Obrázky související s tématem vkládejte do code, pomocí odkazu nebo rozkliknutelné miniatury.
- Zákaz reklamy, vulgarit a i nicků porušující toto pravidlo
- Témata musí mít konkrétní název, který postihuje řešenou věc.
- Jakékoliv porušení pravidel bude potrestáno smazáním postu, případně celého topicu a odměněno warnem. V případě dalšího opakování bude udělen ban o délce určené GM Teamem v závislosti na provinění.
Těžař uhlí

Re: Čo sa deje?

Příspěvekod SamuelLee88 » sob 20. led 2018 9:50:27

Tak vyberte nový AT, ktorý bude chcieť z craftuj spraviť server ako kedysi.

Mlátička stromů

Příspěvekod Jo_Do » sob 20. led 2018 10:31:00

Před pár lety jsem u vás hrál, bohužel jen jeden den.
Hraní mě velmi bavilo chtěl jsem na serveru už zůstat a přispět svým dílem k jeho rozvoji, nějaké nápady jsem měl, (napsal bych IP svého současného serveru, ale nechci dostat baníček).
Už jsem si chystal prachy na koupi VIP, když mi po jednom necelém dni hraní u vás, jistý nejmenovaný hráč všechno zničil, na území si hodil claim a na mé home mi rozlil lávu.
Problém serveru přímo bil do očí.

Jakýkoli menší MC server podle mých zkušeností, funguje na neustálém přísunu nových hráčů. Na mém serveru hraje ze starších hráčů, se kterými jsem kdysi začínal, už jen pár jednotlivců. Osazenstvo serveru se prostě neustále obměňuje a pokud přísun nováčků ustane, server postupně skomírá, až zanikne.

Není že by Craftuj bylo špatný server, ne že by hráče nebavilo PVP. Právě naopak, ten koncept byl velmi chytlavý. "Zničil mi někdo domov? Fajn, tak PŘÍŠTĚ znovu a lépe a pak ho podusím tak, že se bude divit!!!"
Byl to super koncept, který ale totálně dojel na dvě věci, na které jsem vás už před lety na fóru bezvýsledně upozorňoval. Ten problém se jmenoval dynmapa a systém zabírání claimů jen pro VIP.

Jaký má smysl, aby se nováček o něco snažil, když už předem ví, že je díky dynmapě pro každého terčem.
Jaký to mělo do Prčic smysl něco kopat, když nováček předem ví, že KAŽDÝ hráč na serveru ho na dynmapě vidí a může si za ním kdykoli pohodlně zaskočit a všechno mu zničit. Chápu, že pro starší hráče, byla dynmapa výhodná, nemuseli své oběti pracně hledat. Ale pro nováčky se tím vytvořila prakticky bezvýchodná situace a toxické prostředí, ve kterém nic nemělo smysl. A tak nováčci nechodili, staší hráči postupně odcházeli a server slábl.

Co se týká zabírání claimů, chápu, že admin tým nechtěl, aby byla mapa plná opuštěných claimů. Nevím, jak snadno se to dohledávalo a mazalo, nemám s tímto pluginem zkušenosti. Nicméně, radši bych každý měsíc mazal sto starých claimů, než abych dopustil, aby se hráči na serveru ocitli v roli prosebníků. Jak mi někdo poradil, mám o claim požádat některého z VIP. Super. Mám se snad někoho doprošovat? Pěkně děkuju. Ostatně, ten co mi všechno zničil, byl taky VIP.
Neměl brnění ani zbraň a nabídl mi mír. Já jsem přijal a on mi pak všechno zničil ne zbraněmi, ale znalostí jednoho příkazu, ke kterému jsem já neměl přístup.

Hluboce jsem se zamyslel, jestli mi stojí za to, zopakovat si tohle martyrium podruhé a přišel jsem na to, že ne.
Je to samozřejmě jen můj názor, který nikomu nevnucuju, ale váš server zabila dynmapa a snaha ušetřit si práci.

Administrátor

Příspěvekod Zalox » sob 20. led 2018 23:19:08

SamuelLee88 píše:Tak vyberte nový AT, ktorý bude chcieť z craftuj spraviť server ako kedysi.

Neznám bohužel nikoho se strojem času. Craftuj "jako kdysi" nebude nikdy v ničích rukou existovat. Craftuj "jako kdysi" totiž jelo na relativně primitivních verzích MC s minimální konkurencí, jinde se hrát nedalo. Co na tom nechápete, že poptávka jste jen vy, kteří rozhodně rozsáhlý tým, jako byl tehdá, nezaplatíte? Pokud jste každý ochotni platit dvě až pět kil na měsíc, pak jo, jde to. Vaše hráčská pevná základna je nějakých padesát až sto hráčů, kteří se nedají udržet, jelikož jsme všichni starší a máme více povinností. Nováčci zase nebudou hrát tady, kde musí o všechno zápasit, ale raději si za pár korun založí vlastní server, který narvou dia doly, případně jdou griefit někam, kde to nemají jištěné pluginy.

Proč já tohle dělám... kdybych to tu někomu střelil, tak si sice můžu honit, jak jsem na někom vydělal, ale ten člověk to do pár měsíců položí nebo včlení do cizího projektu a Craftuj zaniká. Nikdo z týmu, krom mě a pár věrných, tuhle práci nevydrželo déle než pár měsíců, jak chcete pak vést delší projekt? Bylo spousta konkurenčních projektů, kterým jsem dokonce z nudy pomáhal, protože jsem věděl, že to brzo položí... a co se nestalo? Frakční servery jsou mrtvá věc.

Možná, kdybyste nebyli zabedněnci a neglorifikovali pořád dokola "staré Craftuj", mohli bychom se domluvit na eventech jednou za dva tři měsíce a natáhnout sem padesátku starejch hráčů, se kterejma bychom se pobavili, pomlátili, dali párty na TSku nebo na plug.dj a pak šli do piče (jak říkávala Panda) za povinnostma.

Pokud to nechápete až sem, tak to zkusíme jinak. Vy si představujete Craftuj jako já staré RPGčka. Grafika na piču, žádnej multiplayer, co deset minut se muselo vystřídat CD (DVDčka tenkrát nebyla). Kdyby mi někdo takovou hru představil dneska, kopnu ho do prdele. Tenkrát to byl sharp edge všech her a moje vzpomínky jsou nabušené hustou akcí. Nic takového už se nikdy nezopakuje, šlo o kouzlo momentu. Chvíle, které jsou krásné, ale je potřeba se hnout dál, jinak člověk zůstane zamyšlený do vzpomínek, které už neožijí a jen je z toho smutný. Místo toho si pokecám s kamarády o starých hrách, jednou za pár let je nainstalujeme, dáme nějakou primitivní LAN párty, zachlastáme a máme se fajn. Stejně bych rád vedl do budoucna i Craftuj. Pojďme se místo nadávání na staronové časy párkrát za rok sejít, dát si eventík, pokecat, zanadávat si a nesnažit se oživit věci dávno mrtvé. Možná si to neuvědomujete, ale já na Craftuj jako hráč strávil stovky hodin, nechal jsem se kvůli své frakci i potetovat její zkratkou, s frakčními členy se setkávám co pár měsíců do dneška. Pro mě je Craftuj opravdu srdeční záležitost a dal bych téměř všechno, abych to mohl prožít znovu. Vím ale, že stejně jako dětství jsou "staré časy" dávno pryč a zbyly nám na ně skvělé vzpomínky.

Gladiátor

Příspěvekod Arin » pon 22. led 2018 0:11:54

Obrázek

Mlátička stromů

Příspěvekod Jo_Do » pát 26. led 2018 22:32:18

Mimochodem, jistý malý server, vám ukradnul název Craftuj.cz.
IP: ms14.xxxxxxx.com:30915
Název poskytovatele jsem si dovolil skrýt za xxxxxxx, ale dá se to dohledat.
Už se mi taky stalo něco podobného, že se pokoušeli sebrat nám motto a tak vím, jak to nepotěší.

GM

Příspěvekod 1McgameR1 » čtv 01. úno 2018 14:28:53

Ten koncept eventov raz za čas nieje taký zlý. :D

Administrátor

Příspěvekod Zalox » čtv 01. úno 2018 16:26:25

Není, že? :D Ještě by to chtělo to dát dohromady :D

Předchozí

Zpět na Volná diskuze